Adobe’den Apple’a İnce Sevgi Sözcükleri

Geçtiğimiz günlerde Apple ile Adobe arasında yüksek dereceli bir çatışma başlamış ve yöneticilerinden gelen dozajı yüksek sözler ile devam etmişti. Şimdilerde ise Adobe bir reklam filmiyle Apple firmasına aşkını ilan etti. Tabi ince dokundurmalarla yüklü bir aşkı.

Malumunuz Apple ürünlerinde artık Flash ürünlerini kullanmayacağını, Flash teknolojisinin kapalı bir kutu olduğunu ve eskidiğini bu sebeple yeni ürünlerde bu teknolojinin olmayacağını duyurmuştu. Bunun üzerine iki firma arasında uzun soluklu bir gerginlik yaşanmıştı.

Şimdi ise Adobe firması We Love Apple sloganı ile bir reklam kampanyası başlattı. Kampanya da bir yandan Flash hakkında yapılan suçlamalar cevaplandırılırken, bir yandan da Apple firması için ince imalar yapılıyor.

İlerleyen günlerde Apple firmasından bu reklam kampanyasına elbette ki bir cevap gelecektir. Bakalım bu kampanyanın dozajı ne seviyede olacak.

İki teknoloji firmasının bu derece bir tartışmanın içerisinde olması da hem reklam kokan bir hareket, hem de firmaların imajlarına eksi değer katan bir durum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.