AMD Yeni Dizüstü Platformunu Açıkladı

İntel ile AMD arasında devam eden işlemci savaşlarında AMD dizüstü sektöründen bir atak yaparak öne geçme çabası içerisine girdi.

AMD tarafından yeni piyasaya sürülecek olan diz üstü bilgisayarlarda kullanılacak olan Danube platformu oldukça iddialı olarak geliyor.

AMD tarafından yapılan açıklamada Danube platformunun Phenom II serisinin 3 ve 4 çekirdekli işlemcilerden oluştuğu ve alt sınıf olan Nile platformu ile bu sene taşınabilir bilgisayarda oldukça başarılı bir noktaya çıkacağı belirtildi.

Dizüstü sektöründen Intel Centrino ve Calpella serisinin altında kalan ve uzun süredir herhangi bir atakta bulunmayan firmanın bu yeni atağı bakalım AMD açısından ne kadar başarılı bir getiri sağlayacak.

AMD tarafında Danube ve Nile yani Tuna ve Nil ikilisi oldukça önemli bir konumdalar ve başarı konusunda AMD ekibi bu iki platforma oldukça fazla inanıyorlar.

Acer, Dell, HP ve Asus ile anlaşmayı yapan firmanın birkaç hafta içerisinde bu firmalara ait dizüstü bilgisayarlarda platformlarını tanıtacağı ve kullanıcılarının beğenisine sunacağı bilgisi verildi.

Yeni platformlar çok çekirdekli işlemcilere, yüksek ve güçlü grafik yongalarına ağırlık veriyor. Bu sayede kullanıcılara daha fazla güç öneriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.