Antivirüs Programından Büyük Hata

Dünya genelinde yaklaşık on milyon tane kullanıcısı bulunan ve bu sayıyla birlikte Gunnies Rekorlar Kitabı’na girmeyi başaran World of Warcraft’ın en son açıklanan patchinde virüs bulunduğu uyarısı ortalığı birbirine soktu. Tüm online oyun pazarının %62lik kısmıyla büyük bir payını elinde tutan World of Warcraft kullanıcıları geçtiğimiz saatleri oyunla haşır neşir olarak değil, son güncellemenin içerisinde sanılan virüs paniği yaşayarak geçirdiler.

Sadece Symantec şirketinin çıkarmış olduğu virüs programlarını veya firewallarını kullanan kullanıcıların bu uyarıyı alması çok geçmeden anlaşıldı. Symantec virüs robotları en son güncellemede kurulan scan.dll.new isimli dosyasını spyware sanmıştı. Hatta durum o kadar ciddi olduki, bu robotlar virüsün güvenlik derecesine yüksek damgası vurarak, dosyaya erişimi bile engelledi.

Henüz Symantec firmasından resmi bir açıklama gelmesede, oyunların bazıları bu dosyaya erişim izni vererek oyunlarına kaldıkları yerden devam ettiklerini belirtiyor. Fakat bu özelliği kullanamayan oyuncuların ne yaptığı bilinmiyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.