AVEA ve Emniyet İşbirliği

Turkcell ve Vodafone’a sıkı bir rakip olan Avea çıkardığı hesaplı tarifelerin yanında geliştirdiği çeşitli ürünler ve hizmetlerlede her türlü soruna yanıt aramaya çalışıyor. Avea son geliştirdiği proje ile birlikte Adalet Bakanlığı’nın UYAP kapsamında polislere yönelik tasarladığı özel bir hizmetine çok büyük yarar sağladı.

Adalet Bakanlığı yetkilileri tarafından düzenlenen UYAP projesinde, polislere sunulan bir uygulamayla birlikte JAVA destekleyen cep telefonları üzerinden, hakkında arama emri, yakalama emri veya tutuklama emri çıkarılan kişilerin aranabilmesi hedefleniyor. Avea ile Bakanlık arasında sağlanan işbirliği öncesinde yanlızca belirli sayıda özel aletler tarafından izin verilen sorgulamalar, bu anlaşmayla birlikte çok geniş bir yelpazeye dağılıyor. Spexco firması tarafından projelendirilen ve tüm özelliklerinin AVEA tarafından karşılandığı bu proje sayesinde polislerin suçlu kişileri takibindeki yeteneklerinede önemli bir fayda sağlayacak.

UYAP projesi dahilinde AVEA altyapısıyla kullanılan bu cihazlar tamamen özel yetkili personellerin üzerine tanımlanıyor. Kişinin kendisine özel yalnızca bir sim kartı ve hesabı olabiliyor. Bu sayede güvenlikte çok kolay bir şekilde sağlanmış oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.