DVD’lerin Sonu Mu Geliyor ?

Zamanın eski devi günümüzün ihtiyaçlarına yanıt veremez oldu. İşte DVD teknolojisinde sona doğru yaklaşırken tüketicilerin değişen istekleri…

DVD olarak film satışları günden güne bir düşüş içerisinde, buna paralel olarakta ünlü firmaların DVD playerlarının da satışları tepetaklak olmuş durumda.

Yapılan bir araştırmaya göre DVD player satışlarının geçtiğimiz son yedi seneye göre en düşük seviyede olduğu belirlenmiş. Teknoloji piyasasını takip edenlere göre yakın bir zaman içerisinde DVD devri kapanıcak.

2007 senesinde DVD Player satışları patlama noktasında olduğu zaman İngiltere ülkesinde yalnızca 8 milyona yakın DVD Player ve yazıcı üretilmişti. Geçen sene ise bu rakam 6 milyona düştü. Bununla birlikte 2014 senesine kadar satışların yarı yarıya azalacağı yönünde tahminler mevcut.

Klasik DVD satın alıp onu izleyenlere karşın günümüzde en popüler olan teknik ise internetten indirilen filmlerin Ev Sinema PC’leri yani HTPC olarak televizyona bağlayarak bu indirilen filmleri izleyebilmek.

Artık günümüzde her LCD televizyonun üzerinde bir USB girişi mevcut. Bununla birlikte taşınabilir harddisklere film atıp direk harddisk üzerinden televizyona bağlayarak kolayca izleyebiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.