E-Posta Teknolojisinde 2.0’a Geçiş Başlıyor

E-posta teknolojisi uzunca süredir aynı standart şeklini koruyordu. Ancak yeni gelişmeler sonrasında 2.0 adı verilen bir üst seviyeye geçiş çalışmaları başladı.

Yeni nesil e-posta sistemler daha fazla güvenlik, daha az spam ve daha kullanışlı ve hızlı bir veri iletimi yaptırmayı amaçlıyor. Bu kapsamda da yeni teknolojileri bünyesinde barındırıyor.

Günümüzde kullanılan e-posta sistemleri ilk başlarda güvenli bir şekilde çalışsa da zamanla yapılan çalışmalar neticesinde e-posta güvenlik duvarları aşılmaya, çok fazla dolandırıcılık ve spam olaylarının başlamasına neden oldu.

Yeni gelecek çözüm önerileri ile özellikle spam konusunda önemli bir yol alınması bekleniyor. Günümüz güvenlik sistemlerine ek olarak maili bir insan mı yoksa makine mi yazdı, bir virüs tarafından mı yönetiliyor bunların hepsi ortaya dökülmesi ve ona göre maillerin iletilmesi amaçlanıyor.

Yeni gelecek sistem sayesinde bankalardan gelen mailler daha dikkatli taranacak ve geliştirilecek sistem ile web sayfası açtırılmadan işlemlerin yapılması sağlanacak. Bu konu hakkında detaylar verilmese de bu çalışma kapsamında sahte sitelerden gelen mailler bir anlam kazanamayacak.

Bakalım ilerleyen günlerde E-Mail 2.0 teknolojisi de netlik kazanarak hayatıma entegre olmaya başlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.