Facebook İçin FIFA

Facebook’a mükemmel bir oyun geliyor. Oyun devi EA Sports’tan, Facebook kullanıcılarını sevindiren dev bir oyun geliyor. Futbol aşıkları bu habere mutlaka göz atmalı…
Electronic Arts şirketi, Facebook kullanıcıları için özel bir FIFA oyununu piyasaya süreceğini açıkladı. Sadece Facebook üzerinden browser tabanlı şekilde oynanabilecek oyunun ismi ise şimdiden belli. Fifa Superstar! Oyun Playfish tabanlı bir motor kullanıcak ve Facebook üzerinden multiplayer özelliği sayesinde birden çok kişi tarafından oynanabilecek.
EA Sports’un kurucusu Peter Moore, blogunda yazmış olduğu bir yazısında; haberin doğruluğunu onaylamanın yanında bir sürü kullanıcısı olan Facebook’un üzerinden insanların birbirleriyle FIFA Dünya Kupasını kazanabilmek için çekişiceğini söylüyor.
Zynga isimli oyun devinin Poker uygulamasından sonra, EA facebook hayranlarının hoşuna gidebilecek tarzda bir FIFA çıkartabilirse, hedeflediği kitle sayısına ulaşmaması için ortada bir neden yok. Oyunun menejerlik altyapısıyla mı olucağı yoksa oynanışa mı bağlı olacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.