Google Street View Her Noktaya Ulaşmış.

Google firması için bilgi toplayan ve bunları online ortamda paylaşan Street View araçları oldukça yüksek bir teknoloji ile donatılmış. Buda bizlerin haklarına göz dikilecek gibi bir duruma sebebiyet vermiş.

Şimdi ne diyor bu adam diyorsanız hemen açıklayayım

Google tarafından sokaklarda dolaşan Street View araçları Fotoğraf ve Video çekerek çevredeki bilgileri merkeze gönderen donanım olarak yüksek bir teknoloji kullanan araçlar.

Avrupa’da birçok ülkede gezerek bilgi topluyorlar ve bu bilgileri sistem üzeriden paylaşıyorlar. Uygun olanları ise Google internet üzerinden kullanıcılara sunuyor.

Ancak bu araçlarla ilgili oldukça ilginç bir detay geçen hafta ortaya çıktı. Hatta google bu durum için özür bile diledi.

Araçlarda bulunan bir yazılım aracın geçtiği bölgede o sırada Wi-Fi üzerinden gönderilen tüm bilgilere ulaşarak saklayabiliyormuş.

Bu bilgilerin neler olduğu önemli değil, tümü hafızaya alınarak merkeze direkt gönderiliyormuş. Kısacası o bölgedeki internet kullanıcılarının tüm işleri, giriş ve çıkışları ele geçirilebiliyormuş.

Bu olay ortaya çıkınca büyük bir baskı oluştu google üzerinde. Zaten birçok yerde araçları taşlanan firma artık ne yapacak bilinmez. Ama araçları için yolculuk her geçen gün daha tehlikeli bir hal almaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.