Google’dan Çifte Standartlar

Cinsellik ile ilgili durumlarda Apple firmasının Google’a göre çok daha fazla tutucu olduğunu farketmeyen yok. Hatta iPhone’da bulunması çok düşük bir ihtimal olan cinsel içerikli bazı uygulamaların sadece Android’de rahatlıkla bulunabilmeside bunun önemli bir kanıtı gibi gözüküyor. Fakat görünüşe göre Google firmasınında bu konuda çeşitli yönergeleri varmış ve bu yönergelerin az da olsa cinsiyet ayrımcılığı tarafında olduğunu belirtmek mümkün.

CougarLife sitesi, olgun bayanların kendilerine genç arkadaş veya cinsel partner bulabilecekleri sosyal bir platform. Geçtiğimiz sene Ekim ayından beri Adwords programına yaklaşık olarak 100 bin dolarlık reklam veren bu şirket, Google tarafından “küçük çocuklara kötü örnek olacak davranışlar içerdiği” sebebiyle artık bir reklamveren olarak kabul görmüyor.

Google firmasının bu problemi olgun bayanlara genç erkek partner bulmayı sağlayan site ile bitecek gibi görünüyor. Nitekim yine sahipleri aynı olan ve bu sefer olgun erkeklere genç bayan partner bulmayı hedefleyen site hala Adwors reklamverenlerinden biri. Aynı zaman Adwords firması hala “hot women, young girls, hot partners” gibi anahtar kelimeleride reklam verenlere sunmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.