IBM’den Ironik Hata

Teknoloji dünyasının en eski ve prestijli isimlerinden birisi olan IBM firması, bundan sonra uzun bir süre hafızlardan silinmeyecek bir hata yaptı. AusCert isimli bilgisayar güvenlik sempozyumunda bir konuşma gerçekleştiren IBM belkide tarihinde ilk defa bir ilke imza attı.

Avustralya’da yapılan seminerde, katılımcılara bilgisayarlarını kötü yazılımlardan korumanın çok önemli olduğunu gösteren IBM, katılanlara seminerde anlattıklarıyla ilgili dökümanları içeren bir USB hazırladı ve dağıttı.

Buraya kadar herhangi bir sorun olmasada, herşey normal gibi gözüküyor olsada bu konuda IBM yöneticilerinin bile farketmediği çok büyük bir hata var. Zira IBM, dağıttığı bu USB’lere virüs bulaştığını beyan edince, komik bir durum meydana geldi. Bu sayede artık belkideIBM firması güvenlikle ilgili seminerlerde konuşulacak yeni bir konu oldu.

USB bellekleri virüsten korumak çok zor olsada, kötü yazılımlardan korunması gereken en önemli bilgisayar parçlarının en tepesinde yer alıyor. Çünkü bir kere bulaştığı taktirde, o USB’nin takıldığı tüm bilgisayarlara etki edebilecek bir etkiye sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.