İlk Elektrikli Araba İspanya’da

Avrupa’da yaşayan insanların birçok bölümünün istemesi üzerine hibrid dediğimiz elektrikli, şarj edilebilir arabaların üretimine karar veren ünlü araba üreticisi Ford, ilk hibrid arabalarını İspanya’nın Valencia şehrinde üretecek.

Elektrikli, şarj edilebilen aramayı ilk defa üreticek olan Ford, bu uygulamasını 2013 senesinde piyasaya çıkartmayı hedeflediği Ford C-Max modeli üzerinde uygulayacak. C-Max için ayrılan 400 milyon dolarlık bütçenin yaklaşık 50 milyon doları sadece hibrid teknolojisi için kullanılacak.

Ford firmasının global dünyada “alternatif güçle çalışan araç” projesi kapsamında üretilecek olan ilk tasarım hakkında bilgi veren John Fleming; “ 2013 senesi yalnızca Avrupa’da yaşayan insanlarla buluşacak olan, kolay ve basit kullanıma sahi, ulaşılabilir çevre dostu 5 kapılı hibrid C-Max ile, Amerika başta gelmek üzere farklı ülkelerden de ilginin geleceğini düşünüyoruz. Bu gelecek talep doğrultusunda farklı ülkelerde bulunan fabrikalarımızı da aktif hale getirecektir. Ford firması olarak az benzin tüketimli ve filtrelenmiş karbondioksit emisyonu yaratabilen teknolojiler üretmek konusundaki söylediğimiz sözlerin arkasındayız. Ford firmasının arabalarını tercih eden kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına kolayca yanıt verebilen, sürüş keyfini en üst düzeyde yaşatan ve bunun yanında en çevreci olmak için sürekli bir çalışma içerisindeyiz. 2013 senesinde hayata geçireceğimiz bu proje tamamen uyguladığımız bu stratejenin önemli bir parçasını oluşturuyor.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.