İnsanlık İçin Önemli Uygulama

Bob Muglia, Microsoft firmasında uzun zamandır Bill Gates ile çalışan kişilerden birisi. Kendisi geçtiğimiz günlerde Microsoft’un Technical Computing Group projesiyle ilgili bilgiler verdi. Bu projenin amacı araştırmacılara vede bilim adamlarına süper akıllı bilgisayarlar kurmakla çok fazla zaman kaybetmeden araştırma yapabilme avantajı sağlayacak.

Doğal felaketlerden önce alarm sistemi, toplu taşıma araçlarında en sağlıklı verimlilik, uzun vadeli piyasa araştırmaları gibi çok önemli birçok konuda insanlığa yardımcı olacak çalışmalara, Microsoft firması üç farklı koldan destek sağlayacak.

Microsoft’un geliştirmiş olduğu Azure Bulut Bilgi İşlem Platformu, birbirlerine benzerlik gösteren uygulamaları öne çıkarmanın kolaylaştırılması ve güçlü teknik bilgisayar araç ve uygulamaların modernleştirilmesi, Microsof’un bu projeye destek olacağı 3 odak noktasını oluşturacak.

Microsoft’un 1980 senesinde sölemiş olduğu “Her masaüstüne bir bilgisayar” sözünden sonra bilim adamlarına yapacağı desteklede insanlığa çok büyük bir katkı sağlayacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.