Iphone’un Sırrı Ortaya Mı Çıkıyor ?

Apple’ın geliştiricilerinden birinin bir gece kulübünde yeni Iphone prototipine sahip olamadığını ve kaybettiğini, daha sonradan bu prototipin Gizmodo firmasının eline geçip, parçalanarak web sayfalarında paylaşıldığını daha önceden belirtmiştik.

Apple’ın üst seviyede bulunan kişilerce bu kaybolan cihazın büyük bir korku ve panik havası uyandırdığı, 23 Nisan tarihinde kaleme alınan bir arama izni dilekçesiyle birlikte su üstüne çıktı. Şirketin dışardan çalışan avukatlarından biri, bu prototip cihaz için paha biçilemez yorumunu yaparken, Apple’ın önümüzdeki günlerde satışlarına çok önemli bir miktarda darbe vuracağını açıkladı.

20 Nisan tarihinde, cihazı kaybeden mühendis ve Apple çalışanlarıyla bir toplantıya konuk olan arama iznini hazırlayan polis, dilekçenin alt satırına bazı dipnotlar ekledi. Apple firmasının hukuk danışmanı olarak görev yapan George Riley, O Melveny’e hitaben bunları ekledi : “Riley prototip iphone’un özelliklerinin halk tarafından bilmesinin Apple için büyük zarar verdiğini farketti ve tüketicilerin yeni model piyasaya çıkana kadar satın alma işlemlerini geciktirebileceklerini söyledi. Riley bu durumun Apple firmasının toplam satışlarına çok büyük bir zarar verebileceğinide açıkladı. Apple görevlileri ise bu konuyla ilgili basına demeç vermekten kaçınıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.