Kablosuz Fare Tanımı Değişiyor

Genius Micro Traveler 900BT marka ve modeli altında piyasaya sürülen yeni kablosuz mini fare şu ana kadar kullandığımız kablosuz farelerdeki anlayışı tamamen değiştiriyor.

Bu güne kadar üretilen ürünlerde farenin çalışabilmesi için bilgisayar bir alıcı takılması gerekiyordu. Bu alıcı ile fare içerisindeki verici irtibata geçiyor ve kablosuz fare kullanıma giriyordu.

Ancak Genius firması tarafından üretilen bu mini farede işler daha değişik işliyor. Öncelikle bilgisayar bağlamanız gereken bir alıcı yok. Çünkü fare wireless teknolojisini değil Bluetooth teknolojisini kullanıyor.

Bu şekilde yapılması sonucunda da bilgisayarınızda Bluetooth bulunuyorsa bu ürünü hiçbir ekstra donanıma ihtiyaç duymadan kullanabiliyorsunuz. Ancak tabi ki bu çoğunlukla Notebook ve Netbooklar için geçerli. Birçok masaüstü bilgisayarda dahili bluetooth vericisi ve alıcısı yok.

Zaten ürünün boyutu ve işlevselliği çoğunlukla devamlı haraket halinde olan kişiler için ideal. Yani alın ürünü atın notebook çantanıza. Ne bir şey söküp takmakla uğraşın nede boşuna usb portlarınızdan birini işgal ettirin.

Bu tarz yeni çalışmaları hep severim ama bu daha bir hoş ve işlevsel olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.