Kuantum İnternetin Sesi Duyuldu

Çevirmeli ağlar ile başlayan, ADSL teknolojinin üstüne Fiber Optik teknolojini alan internet teknolojisi, şimdiler yeni Kuantum Teknolojisini konuşuyor.

Yetkililerden yapılan açıklama sonrasında internet dünyası bir anda karıştı. Açıklamayı yapan kişi bir akademisyen. İşte verilen bilgiler ve hayatımıza girmesi muhtemel olan yeni internet bağlantı sistemi.

İsmine Kuantum Teknolojisi denen bu yeni çalışma ile internet hızı şuan ki ile kıyaslanamayacak derecede artacak. Yeni teknoloji Fiber optik bağlantı hızını bile katlayacak bir seviyede olacak.

Yeni teknoloji sayesinde veri aktarımı için bir cisme ihtiyaç olmuyor. Bu sayede hızda artmış oluyor. Arada geçiş yaptığı bir cisim ve onun oluşturduğu direnç olmayınca bağlantı hızı müthiş derecede artmış oluyor. Bu artış ADSL ve Fiber Optiği yok edecek derecede.

Şu aşamada henüz denenen yeni teknoloji ne zaman hayatımıza girer bilinmez ama girdikten öncesi ve sonrası diye internet tarihini ikiye bölebilir demeni demeyin.

Bu arada yeni teknoloji biraz pahalı olacak ve çevrede dolaşan çok sayıda sinyal olacağı için birazda sağlıksız olacak gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.