Linux’da Oyun Devri Başlıyor

“Linux işletim sisteminde oyunlar uyumlu değil” sözü artık mazide kalıyor; işte oyun piyasasına hızla düşen 2 tane haber.

“Bilgisayarımda Linux yerine Windows XP veya Vista tercih ediyorum, çünkü Linux’ta oyun oynanmıyor” cümlesini kuranların artık zaman geçtikçe bu söyledikleri söz yalan olma yolunda hızla ilerliyor. Çünkü bu haftaiçi ortaya çıkan yeni gelişmeler, Linux işletim sistemindede Windows’taki gibi sorunsuz bir şekilde oyun oynamanın imkanını sunuyor.

Birinci haber Steam’in Linux versiyonu yaz mevsiminde piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Önceden de Linux sistemde Steam kurabiliyordunuz fakat kullanması hem zor, hem problemli hemde çok yavaştı fakat Linux için çıkacak olan bu sürümünde herşey çok rahat ve sorunsuz olacak.

İkinci haber ise CodeWeawers firmasının yeni piyasaya çıkardığı Crossover Games. Crossover Games’in ne olduğuna gelicek olursak, program Windows tabanında çalışan oyunların Linux sistemindede çalışmasını sağlayan çok faydalı bir yazılım. Eğer Linux kullanıyorsanız ve bilgisayarınızda hiç oyun oynayamıyorsanız bu yazılımı denemenizde fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.