Microsoft Oyun Tutkunlarını Ele Geçirecek

Microsoft kanadında uzun süre önce sinyalleri verilen ve kısa süre içerisinde çıkacağı beklenen Natal teknolojisi için geri sayım başladı. Hedef ise Ekim 2010.

Öncelikle konu hakkında bilgisi olmayanlar için Natal teknolojisini anlatmak istiyorum.

Malumunuz Microsoft firması Xbox 360 oyun konsolları ile oyun piyasasında önemli bir yere sahip. Piyasanın ağır oyuncularından biri olması ise bazı yenilikleri sunması gerekliliğini ortaya koyuyor.

Natal’da bu yeniliklerden birisi. Bir modül yada ek aparat olarak satılacak olan ürün ile el hareketleriniz oyun içerisine gönderilebilecek. Örneğin araba yarışırken elinizi direksiyondaki gibi sağa sola sallamanız aracı yönetmeniz için yeterli olacak.

Sistem çok özellikli bir yapıda olacak. Örneğin maç yaparken üzerinizdeki formayı bile tanımlayabilen sistem ona göre sizi takımlara yönlendirebilecek, maç esnasında haleme itiraz etmenize olanak sağlayacak.

Aynı şekilde kaykay yapmak için bir odunu üstüne çıkmanız yeterli olacak, dövüş oyunlarında yumruklarınızı kendiniz belirleyebileceksiniz.

Kısacası harekete duyarlılık kazandıracak olan bu yeni sistem Ekim 2010 gibi satışa çıkacak. Ürün Xbox 360 kutuları ile ücretsiz dağıtılacak, kutu dışından da satışı yapılacak olan ürün için bir fiyat belirlenmedi henüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.