Monopoly Sanal Dünyaya Taşınıyor

Dünyaca ünlü oyunlardan birisi olan ve oldukça fazla tutkunu olan Monopoly oyunu artık 3D olarak sanal dünyaya taşınmaya hazırlanıyor.

Adının Monopoly Streets olacağı açıklanan yeni oyun, kutulu Monopoly oyunlarından daha farklı olacak gibi görünüyor. Yüklenecek yeni özellikler ile kullanıcılara daha farklı bir deneyim yaşatmayı amaçlayan firma yeni oyununu 2010 yılının 3. Çeyreğinde piyasaya sürecek gibi görünüyor.

Her hangi bir gecikme yaşanmazsa Sonbahar aylarında XBox 360, Playstation 3 ve Nintendo DS oyun konsolları için birer kopya hazırlayarak oyun severlerin beğenisine sunacak.

Yeni oyun sisteminde çoklu oyun seçeneğinin de olacağı bildirilirken, internet üzerinden uzak mekânlarda bulunan kişilerin sanal ortamda beraber oyun oynamalarının da önünü açmış olacaklar.

Monopoly bu sayede kutulu oyunlar arasından çıkarak sanal dünya üzerinde de kendisine bir yer edinmiş olacak ve hayran sayısını arttırmış olacak. Bu sayede daha hızlı bir gelişme dönemine girecek gibi görünüyorlar.

Firma tarafından piyasaya sürülecek olan bu oyun içerisinde başka hangi özelliklerin olacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmazken, monopoly severlerin birkaç daha beklemeleri gerecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.