Motorola’nın En Yeni Oyuncağı : Droid 2

Geçtiğimiz günlerde Finlandiya’lı telefon devi Nokia’nın çıkarmış olduğu N8’e karşılık Motorola’nın piyasaya süreceği Droid2 büyük bir heyecanla bekleniyor.

Yakından takip edenlerin anımsayacakları üzere geçtiğimiz hafta içerisinde, Nokia firması dört gözle beklenen telefonu olan N8’i resmi olarak tanıttı. Tanıtım, sadece telefon kullanıcılarının yanı sıra telefon üreticilerininide yoğun olarak ilgisini çekmeye yetti. Motorola firmasının N8’e misilleme olarak piyasaya sürmeyi planladığı Shadow takma adlı yeni modeli ile ilgili ufak tefek dedikoduların piyasaya çıkması, smart yani akıllı telefon piyasasında yeni bir tatlı rekabetin başlayacağının habercisi.

İlk olarak Motorola firması telefon ismi olarak Shadow değil, Droid2’yi tercih edecek. Yakın zaman önce Google firmasının ilk defa Android işletim sisteminin son derece popüler hale gelmesinin temelinde yatan Droid’in ikincisinden Motorola firmasının beklentisi büyük.

Şirketten henüz tam olarak resmi bir beyan belirtilmemiş olsada, Droid2’nin beklenen özellikleri içerisinde Anroid 2.2 sürüm işletim sistemi, 4.3 inç boyutunda yüksek hassas dokunmatik ekran ve 512 MB hafıza yer almakta. Henüz Motorola Droid2 için kesin bir çıkışı tarihi belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.