Piyasa Oyun Alemine Kaldı

Son dönemlerde ülkemizde oldukça fazla rağbet görmeye başlayan sektörlerden biriside Sosyal oyun Sektörü. Bu sektör neden ve nasıl bu şekilde rağbet görmeye başladı isterseniz şöyle bir gözden geçirelim.

Facebook büyük bir patlama yaratarak ülkemiz internet âlemine girdikten sonra onun üzerinden birçok değişik uygulamada halkımızla kucaklaştı. Daha öncelerde Second Life gibi komplike sistemlere giriş sınırlı sayıda iken, facebook üzerinden başlayan sanal oyunlar oldukça fazla ilgi çekmeye başladılar.

Halkımızın oyun oynamaya olan düşkünlüğünün yanında, bağ bahçe işleriyle uğraşması, savaşması ya da çeteleşmesi gibi değişik birçok nokta üzerine işlenen oyunlar oldukça fazla rağbet gördüler ve gerçekten büyük kitlelerde uzun süreli bağımlılık yarattılar.

Bunun yanında ülkemizde de uzun süredir aktif olarak piyasada yer edinen ücretli oyun sektörü de yavaş yavaş ilerlemeye ve kazancını arttırmaya başladı. Uzun soluklu ve oldukça heyecanlı geçen bu oyunların içerisine girdikten sonra kolay kolay kopamamanız ise oyun piyasasının işine geliyor.

Zaten gün geçtikçe bu piyasanın büyümesi de bu sayede oluyor. Bir kez bağlanan kişiler bir daha çok zor vazgeçebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.