Samsung Şeffaf Amoled Ekran Üretti

Kore merkezli elektronik eşya üreticisi Samsung kendini geliştirmeye ve piyasaya sürdüğü ürünleri bir üst noktaya taşımaya devam ediyor. Uzunca süredir telefonlarında kullandığı AMOLED teknolojisine sahip ekranların şeffafını yapmayı başardı.

Samsung tarafından geçtiğimiz günlerde sergilenen 19 inç büyüklüğündeki yeni şeffaf AMOLED ekran oldukça hayranlık uyandırıcı cinsten. Ekran kullanımda iken ekranın yanı sıra arka kısımda görünüyor.

AMOLED ekran prototipi ilk olarak 14 inçlik dizüstü bilgisayarlarda tanıtılmıştı. Şimdi ise 19 inçlik ekranlarda kullanıcıların karşısına çıktı.

Bu teknolojinin bir bilgisayarda yada televizyonda kullanılması pek mümkün değil ancak özellikle araç navigasyon sistemlerinde, uçak kontrol panellerinde, araçların camlarında kullanımı mümkün olarak görünüyor.

Yakın dönemde gözlüklerde vb. yerlerde kullanımına başlandığında eskiden bilim kurgu filmlerinde olan birçok sahnede gerçekleşecekmiş gibi geliyor.

Bu arada öğrencilere birde müjde. Bu teknolojiye uyumlu yeni gözlüklerin üretilmesi durumunda artık kopya çekmekte pek zor olmayacak sanırım.

Ürünün ne zaman ve hangi ürünlerde kullanılmaya başlanacağı, fiyatının ne olacağı, elektrik sarfiyatının ve görüş kalitesinin nasıl olacağı ise verilen bilgiler arasında değildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.