Windows 7’ye Dikkat

Windows 7 yardım sayfası değil adeta tehlike saçan bir canavar!

Kullandığınız uygulamaların ve programların Windows 7 ile uyumlu olup olmadığını biliyor musunuz ? Eğer bilmiyorsanız ve bu konuda detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz, çok dikkat etmelisiniz, aksi taktirde başınız derde girebilir.

Windows 7 deki uyumluluk problemi bazı kullanıcıların endişe ettiği bir konu olmaya devam ediyor. Hangi programların uyumlu olup olmadığı, bu uyumlu olmayan programlar için neler yapılabileceği, sistemimi Vista veya Xp yerine Windows 7 yapmalı mıyım gibi tartışma konuları gün geçtikçe içinden çıkılamayan bir hal almaya başlıyor. Siz tam bu sorulara cevap ararken e-mailinize bir yardım tavsiyesi gelebilir. Gönderenini tanımayıp e-postayı direk silenler için bir problem yok, fakat bunu gerçek bir tavsiye sanıp, bu maili açanlar, sistemlerinin kapılarını adeta suçlulara açmış bulunuyorlar.

Mailde ekte birleştirilmiş olan bir Winrar dosyası halinde size ulaşan bu sözde Windows 7 Uyumluluk Programı sisteminize yüklendikten sonra hiçbir yardımda bulunmadığı gibi birde suçluların arka planda sisteminize girebilmesine yarıyor.

En ünlü antivirüs firmalarından biri olan BitDefender’ın yakaladığı ve Generic-Trojan-3783603 ismiyle açıkladığı bu yeni problemden korunabilmenin en rahat yolu, gönderenini bilmediğiniz e-mailleri açmamak, eğer merak edip açsanız bile içindeki dosyayı veya herhangi bir belgeyi bilgisayarınıza kurmamak olacaktır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.