Android iPhone 4’ü Geride Bıraktı

Daha önceden de sıkça söz ettiğimiz gibi akıllı cep telefonlarının piyasa rekabeti hiçbir zaman sona ermez. Son günlerin merak edilen sorusu kuşkusuz Anroid nasıl oluyorda iPhone 4’ü geride bırakabiliyor ?

Son günlerde akıllı cep telefonlarının pazarında garip değişiklikler meydana geliyor. Yanlızca 24 saat içerisinde 600.000 tane iPhone 4 önsiparişi bulunması herkesi fazla derecede etkilemişti. Fakat Google firmasının CEO’su Eric Schmidt yapmış olduğu bir röportajda bu etkilemeye bir son verdi.

Çünkü günlük olarak bakıldığında Android’in satışlarının iPhone satışlarından çok daha fazla olduğunu söyleyen Schmidt, her 24 saatte 160 000 adet Android cep telefonunun satıldığını bildirdi. Bunu biraz daha kısa bir süreye indiricek olursak dünyada her saniyede 2 adet Android telefon satılıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde genel olarak cep telefonu satışlarının ortalamasında %36 sı Blackberry, %28’i Android ve %21 i iPhone olması göze çarpıyor. Fakat iPhone ile Android karşılaştırması yaparken her zaman model ve marka fazlalığını da göz ardı etmemek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.