Android’in Geleceği Nasıl Olucak ?

Android işletim sistemi bundan 5 sene sonra ne duruma gelecek ? İşte bu sorunun cevabını yapılan bir araştırma gözler önüne seriyor.

Anroid işletim sistemi son günlerde çok hızlı bir şekilde gelişiyor fakat genel pazardaki payının çok az olduğunu daha önceden vurgulamıştık. Fakat ABI Research firmasının yapmış olduğu bir kamuoyu yoklamasına göre 2015 senesinde Android’in başını çektiği Linux kullanan zeki telefonların pazar payının %33lere çıkmasını öngörülüyor.

Yapılan istatistiki bilgilere göre OEM’lerin ve Turkcell, Avea gibi mobil operatör devlerinin Android’e olan bağlantısının nedeni sunmuş olduğu seçenekler. Android platformu basit bir şekilde değişime uğrayabiliyor, bu şekilde OEM’ler piyasadaki ürünlerinde de bolca çeşitlilik yaratabiliyor. Bu sayede OEM’ler lisansların izin verdiği sürece kendi işlerini müdafa ederken bir yandan da yeniliklere de gereken ilgiyi gösterebilecekler.

Fakat ne olursa olsun Android işletim sistemi 2015 senesinde yerine rekabetsiz, tek başına gelmeyecek, Endüstri içerisinde bulunan ünlü firmalardan Intel, Samsung, Nokia gibi firmalarda yakın bir zaman içerisinde iki tane Linux tabalı bir işletim sistemi açıkladı. Bunlar Bada ve Meego.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.