Çocuklara Özel Facebook

Çocuklarınız Facebook ve tarzı benzeri sosyal ağ sitelerinden etkilenmesini ve bunun yanında kötü alışkanlıklar Ya da kötü arkadaşlıklar kurmasını istemiyorsanız, alternatifleri incelemenizde yarar var.

Mandeep Singh Dhillon isimli bayan oğlu Zoraver’e kendi arkadaşları ve aile bireyleriyle çekilmiş resimleri nasıl paylaşabileceğini öğretirken aklına yeni bir fikir geldi. Dhillon bunun üzerine oğlunun Facebook gibi büyük bir sitede boşa zaman harcamasından korkup sadece çocukların kullanabileceği bir sosyal ağ kurdu. Bu siteyede Togetherville ismini verdi.

Togetherville sitesinde 6 ila 10 yaşına kadar çocuklar kendi ailelerinin gözetimi altında oyunlar oynayabiliyor, projelerde fikirlerini beyan edebiliyorlar ve birbirleriyle resimler veya videolar paylaşabiliyorlar. Bununla birlikte daha önceden site yönetiminin belirlemiş olduğu hazır taslak yorumlarla arkadaşlarının fotoğraflarına veya paylaştığı videolara youm yapabiliyorlar.

Site yaklaşık iki aydır geliştirme aşamasındaydı ve geçtiğimiz günlerde tüm ziyaretçilere açıldı. Fakat basın organlarında o yaş grubundaki çocukların Togetherville veya benzeri tarzda sanal arkadaşlıklarla değil, birebir etkileşimle arkadaşlık kurmalarının daha sağlıklı olduğunu yineledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.