Firefox’ta İstenilen Özellik Yakında

Firefox’un yakında çıkaracağı yeni sürümüyle beraber, kullanıcıların dört gözle beklediği ve kullanıcıların başına çok sık gelen bir sorun artık tarihe karışıyor.

Firefox’un en son sürümü olan 3.6.4 versiyonu önümüzdeki hafta kullanıcılarla buluşacak. Bu sürümde bizi en çok heyecanlandıran yenilik ise kuşkusuz OOPP özelliği olacak.

Tam ismi Out Of Process Plugins olan OOPP özelliğiyle birlikte eklentiler, ana Firefox.exe komutundan farklı olarak çalıştırılıyor. Yeni eklenen bu özellikle birlikte eklentilerde meydana gelecek bir sorun veya takımla su yüzüne çıkmıyor ve bu sorun çok kolay bir şekilde tespit edilebiliyor.

Bir eklenti 30 saniye boyunca pasif durumda kalırsa, onu durdurum tekrardan başlatmayı kullanıcıya sunan özellikle birlikte, Firefox bundan sonra daha istkrarlı daha sağlam ve kullanışlı bir tarayıcı halini alıcak.

Eklentilerin kendi arasında bilgisayar diliyle kısır döngüye girmesini durduran bu özelliği, kullanıcılar arzu ettikleri takdirde durdurabilecekler. Bunun için yapılması gereken tek şey ise about:config komutundaki dom.ipc.plugins.timeoutSecs bölümünü -1 ayarını girmek olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.