Google Maps Yüzünden Hastanelik Oldu

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Lauren Rosenberg isimli kadın Utah şehrinde yolculuk yaparken, kendine kısa bir yol bulabilmek için Google Maps’e girmeye karar verdi. Kendi kullandığı Blackberry marka telefonundan Google Maps uygulamasına giren kadın, bu sayede gideceği adresi buldu ve yola çıktı. Google Maps’ten edindiği bilgi sayesinde yarım saatlik bir yürüyüş sonrasında istediği adrese gidebileceğine karar veren kadın yola koyuldu.

Google Maps sayesinde edindiği bilgi doğrultusunda sessiz ve eğlenceli bir yolculuk olacaktı fakat Google Maps’te aynı isimi taşıyan iki farklı adres bulunuyormuş ve kadının gitmek istediği yol Google Maps’te gösterilen yoldan farklıymış. Trafiğin çok hızlı olduğu ve kaldırımı bulunmayan otoban gibi bir yolda yürüyen kadına bir araç çarpınca apar topar hastaneye kaldırıldı.

Kalıcı olarak fiziksel, duygusal ve zihinsel problemlere uğradığı gerekçesiyle Google şirketine ilk olarak 100 bin dolara yakın bir hastane masrafı gönderen kadın, daha sonrası içinde büyük bir manevi tazminat almayı hedefliyor. Resmi olaraktan Google cephesinden henüz bir açıklama yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.