Google Windows Çekişmesi

Google personelini terleten soru.

Google’da görev almak istiyorsanız ve Windows işletim sistemini kullanmayı tercih ediyorsanız bakın ileride başınıza ne gibi sorunlar gelebiliyor.

Google artık kendi personelinin bilgisayarlarında Windows işletim sistemi kullanmasına karşı çıkıyor. Yeni bir bilgisayara geçen görevliye, Linux veya Mac OS tercihlerinden biri sunuluyor.

Arama devi olan Google’ın almış olduğu bu kararı, Financial Times gazetesinde yayınlanan bir istatistik ile piyasaya yansıdı. İsmi belirtilmeyen bir Google personelinin yaptığı açıklamalar da bu olayı işin içinden çıkılamayacak bir boyuta taşıdı.

Google firmasının bu kararı almasındaki nedenin, Çin devletinde yaşanan hack olayları olduğu bildiriliyor. Google, güvenlik açıklarının fazlalığı dolayısıyla yavaş yavaş Windows işletim sisteminden elini ayağını çekiyor.

Çinli kod casuslarının batı kökenli teknoloji şirketlerinin sistemlerine dadanması sonucunda, Google’ın Çin sansürünün işlememe kararı Çin hükümetinde bir etki yaratmamış, blöfü geri tepen Google’ında Çin’den elini ayağını çekme kararı vermişti. Microsoft firması ise Google’ın tam zıttı bir politika uygulayarak Çin’den çekilmeyeceğini ve kanunlara göre hareket edeceğini belirtmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.