Güvenlik Firmasının Zaafını Rakibi Keşfetti

Comodo firmasının yapmış olduğu basın bildirisine göre, bazı güvenlik firmaları üçüncü parti bir kurumdan faydalanarak Verisign’ın güvenlik zafiyeti kimsenin etkilenmemesi için VeriSign firmasına bildirdi. Bildiriyi yapan Comodo ise, Verisign gibi çeşitli kötü yazılımlara karşı güvenlik duvarları ve kalkanları oluşturan bir kuruluş.

Comodo, tam olarak Verisign’da olan güvenlik zafiyetini söylemesede, az çok bunun sinyallerini veriyor. Herkesin erişebileceği bilgilerden yararlanılarak, önemli bir finansal şirketin VeriSign hesabına hiçbir denetleme ve kontrol olmadan direk girebildiğini söyleyen Comodo yetkilileri, açığın sadece bu kullanıcıya özel olmadığını da belirtiyor.

Geçen hafta salı günü üçüncü bir şirket tarafından VeriSign’a bildiren Comodo, bu tehditi paylaşmak içinde bir müddet beklemiş. VeriSign firması ise yapmış olduğu toplantıda, bu haberle ilgili şu yorumları yaptı; “Bunu bizlere ilettikleri için teşekkür ederiz. Fakat belirtilen bilgiler herkese açık olan bilgilerdir ve bunlara birkaç farklı yoldan ulaşılabilecek bilgilerdir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.