Internet Explorer 6’nın Çöküşü Kime Yaradı ?

Internet Explorer 6’yı kullanmayı tercih etmeyenler, hangi tarayıcıya geçiş yapıyor ? Internet Explorer 6’nın adeta koltuğuna göz koyan tarayıcı burada.

Bir Amerikan güvenlik yazılım şirketi olan Zscaler firmasının yapmış olduğu toplum yoklamasında, Internet Explorer 6’dan vazgeçen kullanıcılar Internet Explorer 8’i tercih ediyorlar.

Ortaya çıkan Internet Explorer 6’yla ilgili olan güvenlik sorunları oldukça yerinde. Microsoft firması, rakip tarayıcılarada olsa bile kullanıcılarının artık Internet Explorer 6’dan vazgeçmesini istiyor. Zamanında kullanışlı ve güvenilir bir tarayıcı olsada artık çok gündemde olmayan bu sürüm, günümüzün teknolojisinin güvenlik açıklarını kapatamıyor.

1 Milyon kişi arasında yapılan araştırma, özellikle birçok firmanın Internet Explorer 6’dan sonra alışkanlıklarını terketmediğini, güvenli ve kolay buldukları için Internet Explorer 8’le birlikte yollarına devam ettiklerini gösteriyor.

Buna rağmen piyasadaki tarayıcıların arasında Internet Explorer’ın toplam payı neredeyse yüzde 50 seviyelerine geriledi. Firmalarda ve şirketlerde Internet Explorer kullanma oranı ise yaklaşık yüzde 75 civarında. İş yerlerinde diğer tarayıcıların kullanım oranları ise sırasıyla Firefox yüzde 10, Chrome yüzde 1, Safari ise yüzde 0.8 olarak değişiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.