Kaçak Durumundaki İnternet Tutkunları

Çin sınırları içerisinde özel bir klinikte tedavi edilmeye çalışan internet bağımlıları tutuldukları yerden kaçarak serbest kalmayı başardılar. Fakat kısa süre içerisinde yakayı ele veren bağımlılar, kaçmadan önce onları tedavi etmede yardımcı olan bakıcılarını da yatağa hapis ettiler.

Yerel bir haber ajansının yayınladığı habere göre, hastalar sabah 5 gibi uyandırılmaya, yaptıkları ağır egzersizlere ve en önemliside bilgisayar ve internetsiz durmaya tahammül edemediler. Yaşları 14 ila 22 arasında farklılık gösteren 14 kişiden oluşan grup, hapishane mahkumlarının giydiği kıyafetlere benzer bir kıyafetle hastaneden firar etmeyi başardı.

Bazı hastalar kaçarken taksi kullanmasına rağmen, taksinin parasını veremeyince polisin onları bulmasından kaçamadılar. Bazıları ise eve yaya bir şekilde ulaşmayı başarsalarda bu sevinçleri kursaklarında kaldı. Çünkü kaçakların aileleri onları olduğu gibi kliniğe geri sevk etti. Kendi oğlunu elleriyle hastaneye götüren annelerden bir tanesi göz yaşlarını tutamayarak oğlunun 28 saat aralıksız bilgisayarda oyun oynadığını belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri’nde henüz böyle bir hastalığa uygun klinik bulunmasa da Çin bu işi çok yakından takip ediyor.

“Kaçak Durumundaki İnternet Tutkunları” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.