Kadınların Gözdesi Olacak Yenilik

Daily Telegraph gazetesinde çıkan bir yazıya göre, kök hücre tedavisinde önemli bir yol katetmiş olan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde görev yapan profesör doktor Robert Langer imzasını taşıyan No Frizz isimli krem, güzellik dünyasında uzun yıllar adından söz ettirecek bir devrim niteliğinde geliyor.

Krem, saçı minik su damlacıklarından müdafa ederek, dalgalanmasını ve birbirine dolaşmasına karşı koruyor. Kremin saçın çok daha az aralıklarla temizlenmesini sağladığı da ileri sürülüyor.

Doktor Robert Langer, saçları dalgalı olan kişilerin saçlarını düz hale getirmek için kullandıkları ve piyasadakilerin bir çoğunun silikon içerdiğini kremlerin kişinin saçlarını ağırlaştırabileceğini belirtti.

El yapımı olarak su ve yağ geçirmeden üretilen krem, silikon maddesinden çok daha hafif olduğundan dolayı saçı tamamen kaplayabiliyor. Ürünün piyasada sprey veya krem tarzında iki çeşidi bulunmakta. Seçim kişinin saçının kalınlığına göre belirleniyor ve yıkamadan ve havlu yardımıyla durulandıktan sonra saça model verilmeden evvel kullanılıyor.

Krem şu anda İngiltere’de 20 sterline yani yaklaşık olarak 44 liraya satılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.