Microsoft Office 2010 Piyasaya Çıktı

Microsoft’un çıkarmış olduğu ve dört gözle beklenen yeni ofis paketi olan Office 2010 artık raflardaki yerini aldı. İşte Office 2010’un bize getirdikleri…

Microsoft’un piyasadaki en önemli ürünlerinin başında gelen Office paketleri, 2010 versiyonuyla kullanıcılarıyla buluştu.

Daha önceki versiyonlara göre çok daha kapsamlı farklılıkları ve ek hizmetleri içinde barındıran bu sürüm, uzun bir deneme aşaması geçirdi. Dünyadaki tüm elektronik mağazalarında aynı anda yerini alan Office paketini, piyasaya çıkmadan önce sadece TechNet ve MSDN kullanıcıları alabilmişti.

Yeni çıkan sürümde kullanıcı dostu arayüzünün yanında en çok dikkat çeken özellik ise 64 bit destekleme özelliğinin bulunması. Tasarlanan arayüz, Office kullanıcılarının daha önceden bildiği Ribbon temasının daha da kapsamlı hale getirilmiş, rahatça özelleştirilebilen bir sürümü.

Tekrardan 64 bit özelliğinden bahsedicek olursak Windows 7 ve Windows Vista işletim sistemlerinde sonunda ofis performansı üst seviyeye çıkıyor. Özellikle işleri Excel olan kullanıcılar çok büyük dosyaları açarken bundan fazlasıyla memnun olacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.