MSN Virüsüne Dikkat

Kısa adı TBGD olan Türkiye Bileşim Güvenliği Derneği, internetle haşır neşir olan insanları ciddi bir virüs saldırısı içeren mesajlara karşı dikkatli olunması için uyardı. Rusya’dan piyasaya sürüldüğü belirlenen ve MSN vasıtasıyla kurbana gönderilmeye çalışan, “Bu resim senin mi? www. designportal. com /resimleri. php?id= murat??? @hotmail.com” isimli ileti, yeni bir internet dolandırılması anlamı taşıyor.

Bilgisayar güvenlik departmanında çalışanlara göre, internete girenleri uyararak, “İletideki linke tıklandığında bilgisayarınıza gizli bir keylogger isimli ajan program geliyor. Siz bilgisayarınızda yanlış bişiy yapmadığınız hale bile, bilgisayarda yapmış olduğunuz her mouse ile tıklama veya klavyeye bastığınız tuşlar, bu kötü niyetli insanların eline geçiyor.

Bazı basit virüslerden daha etkili olan bu trojanlar için internet kullanıcılarının çok fazla dikkatli olmasını talep ediyoruz. Bu trojan sayesinde kötü niyetli kullanıcılar, bilgisayarınızdan gerçekleştirdiğiniz tüm banka işlemlerini takip edebiliyor hatta şifrenizi dahi alabiliyorlar” diye açıklama yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.