Nokia N900’den Üzücü Haber

Gartner firmasının yapmış olduğu araştırma istatistiklerine göre Nokia N900 modelinin tüm dünya genelindeki, piyasaya çıktığından beri geçen satışı beş ayda yüz bin rakamının altında kaldı. Teknolojiyi yakından takip eden kişileri bir hayli tatmin eden ve serbest geliştiriciler tarafından da beğenilen cihaz daha geniş bir hedef kitleye ulaşmayı başaramadı.

Nokia firmasının konuşmacısı satışlar hakkında net bir açıklama yapmaktan kaçınırken, Nokia’nın üst düzey yetkililerinden biri olan Alberto Torres, satışların şirketce kararlaştırılan rakamı geçtiğini beyan etti.

Nokia yaklaşık üç senedir, Apple firmasının geliştirmiş olduğu Iphone piyasaya çıktığından beri ona ayak uydurmakta güçlük çekiyor. N900 modelinin yüz binin altındaki rakamına karşı, iPhone 2010 yıllarının ocak, şubat ve mart aylarında 9 milyon adet sattı.

Geçtiğimiz kasım ayında piyasaya sürülen N900, Nokia firmasının Linux Maemo işletim sistemi tabanlı olarak çıkardığı ilk modeli. Araştırmacılara göre Maemo sayesinde Nokia kaybettiği prestijini geri alabilir.

“Nokia N900’den Üzücü Haber” için bir yorum

  1. cihaz gerçekten sağlam görünüyor… Samsung kullanıyorum ama nokia da akıllı telefon modelleriyle baya adından söz ettiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.