Telefon Hafızaları Artıyor

Bundan sonra piyasaya yeni çıkacak cep telefonları o kadar fazla hafızaya sahip olacak ki, kimse artık bu durumdan rahatsız olamayacak…

32 GB mevcut hafızası olan iPhone 4’ü duyunca çok şaşırdıysanız size daha çok şaşıracağınız yeni bir duyurumuz var. Toshiba firması, 128 GB kapasiteli NAND flash bellek modüllerini yakında dünyaya duyurabilirse, akıllı telefonlar olarak nitelendirilen cep telefonları bilgisayarların karşısına güçlü bir rakip olabilir.

Aynı zamanda 128 GB’lık veri kapasitesi sadece telefonlarda değil, laptoplarda, dijital fotoğraf makinelerinde ve gömülmüş flash çip barındıran her türlü alette kullanılabiliyor. Piyasada bulunan ürünlerin en büyük hafızaya sahip olan ürünün bir nedeni Toshiba’nın 32nm’yi bulan üretim teknolojisinin yanında 16 tane 8 GB hafızaya sahip NAND çiplerini bir paket içerisinde toplanılabilmesi oluyor.

Bu senenin son döneminde piyasaya sunulacak olan teknoloji Apple firmasının 64 GB hafızaya sahip olan iPad’inin havasını kolay şekilde söndürebileceğe benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.