Xbox 360 Ne Zamana Kadar Piyasada Olucak ?

Yeni nesil oyun konsolları hala bazı kullanıcılar için henüz dün market reyonlarına gelmiş gibiler. Fakat bunlardan birçoğu çoktan uzun seneleri arkalarında bıraktı. Bu bahsettiğimiz duruma en iyi örnek kuşkusuz 2010 senesinin kasım ayında Xbox 360’ın beşinci yaş gününü kutlayacak olması.

Konsollar gün geçtikçe eskiye dursun, Microsoft firmasının üst düzey çalışanı olan Cheis Lewis’a göre Xbox 360 daha önümüzdeki beş sene bizimle birlikte olucak. Lewis özel bir gazeteye verdiği demeçte; “ 2010 senesi bizim açımızdan çok önemli bir sene olacak. Çıkamış olduğumuz oyun konsolumuz ömrünün tam baharında. Özellikle piyasaya çıkardığımız Kinect ve Slim modellerle beraber yaklaşık beş sene daha piyasada olmayı hedefliyoruz” dedi. Bu konuşmanın bu kadar net olmasının en büyük nedeni kuşkusuz bütün tüketicilerin neredeyse tamamının dikkatininin Kinect modelinin üzerinde olması.

Bir oyun konsolunun on sene piyasada kalması kesinlikle anormal bir durum olmayacak. Çünkü daha önceden bu işin ilklerinden olan Playstation 2 konsolu yedi sene boyunca tüm dünyada popülerliğini korumuştu. Sony firmasının başkanı Kaz Hirai 2006 senesinde vermiş olduğu bir röportaj esnasında da Playstation 3’ün de on sene gibi bir zaman zarfı boyunca piyasada kalıcağı yönündeydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.