Akıllı Cep Telefonları Ne İçin Kullanılıyor ?

Artık birçok yerde, örneğin otobüste veya yolda giderken sokakta birçok kişide akıllı telefona rastlayabiliyoruz. Peki bunca insan bu akıllı ne telefonlarla hangi işlemleri gerçekleştiriyorlar ? İşte Nielsen firmasının yapmış olduğu bir istatistik bu insanların büyük bir kısmının bu telefonlarla gelen e-maillerine bile bakmadıklarını ortaya koyuyor.

Yüzbinlerce akıllı telefon kullananların gelen faturalarının kontrol edilmesi sonucu, çoğu tüketicinin ayda ortalama olarak 1 MB’dan bile daha az veri akışı gerçekleştirdiği meydana çıktı. Her 6 tüketiciden 2si ise henüz veri ödeme planı gerçekleştirmemiş bile.

Elinde veri ödeme planı olanlarda ödedikleri paranın karşılığı olan hizmetleri kullanmıyorlar. İstatistiklere göre satılan 20 milyon akıllı telefon kullanan kişilerin interneti bile kullanmadığı ortaya çıktı. Araştırmanın sonucunda tüm veri transferinin yaklaşık yarısının akıllı telefon tüketicilerinin yüzde onu tarafından gerçekleştirildiği meydana çıkıyor.

Her ne kadar bu istatistikler insanı şaşırtsada 2009 senesinden beri günümüze kadar olan süreçte veri kullanımı yaklaşık %240 ilerlemiş seviyede.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.