AMD Sessiz İlerliyor

Uzun zamandır sessiz soluksuz olan AMD’den ucuzluk bombardımanı geliyor..

Bu tasarlamış oldukları işlemçi çok fazla güçlü olmayacak fakat kendi müşteri grubu için doping etkisi yaratacak. İşte yeni özellikleriyle birlikte AMD…

Birden fazla çekirdekli işlemcilerin gün geçtikçe popülerleştiği, hatta çift çekirdekli işlemcilerin artık bilgisayar üreticileri tarafından bir standart halini aldığı zamandayız.

Fakat bu kadar birden çok çekirdeği olan işlemcinin arasında, çeşitlilik ne kadar fazla olursa olsun ihtiyaçları çok fazla olmayan kullanıcılarda bulunmakta. Bu kişiler için tek çekirdekli işlemci kullanmaları ideal. Bu kişilerde genellikle bütçelerini fazla sarsmayacak işlemciler almayı tercih ediyor. Bu sebepten dolayı Intel ve AMD firmaları tek çekirdekli işlemcilerinin üretimi durdurmak bir yana dursun, her geçen gün yeni modeller üretmeye çalışıyor.

AMD firmasının 2010 senesinin Aralık ayı için Sempron 150 adlı 45 nm çekirdeğe sahip olan 2.9 GHz hızındaki işlemcisini müşterileriyle buluşturacak. 1 MB önbelleği bulunan bu işlemci AM3 anakartlarla stabil olarak çalışabilecek ve DDR3-1006 desteği bulunacak. Fiyatının çok ucuz olması beklenen işlemci için henüz net bir açıklama yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.