Apple Kraliyeti Bitiyor Mu ?

Apple firmasının çıkarmış olduğu iPhone 4 telefonunun anten sorununun medyada çok fazla yer almasıyla birlikte, tüketicilerin iPhone 4’e ve Apple firmasına olan güvenlerinin büyük ölçüde yok olduğu zannediliyor. Tüketiciler böyle bir sorundan sonra artık ürünlerin açıklamalarının da ne kadar gerçeği yansıttığını da merak etmeye başladı.

Bu merak edilen açıklamalardan biri de kuşkusuz iPhone 4’ün dokunmatik ekranı. Apple firması iPhone 4’ü piyasaya sürmeden önce ekranın sağlamlığıyla çok fazla övünmüştü. Hatta Apple sayfasında ekranın dayanıklılığını özetlemek için şu sözlere başvurmuştu; “Helikopterlerde ve hızlı trenlerde kullanılan aynı maddelerden yapıldı. Retina ekranı, kimsayal işlemler sonucu daha sert, çizilmeye karşı daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü hale getirildi. Ayrıca camda bulunan ve yağlanmayı önleyen bir kaplama da ekranın temiz durmasını sağlıyor.”

iPhone 4’ün kullanıcılarına yaşattığı anten probleminden sonra kullanıcıların bu seferde ekran dayanıklılığını test eden uygulamalara yönelmesi bizi çok şaşırtmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.