Apple’dan Garip İlan

İphone 4 ile ilgili olan sinyal problemini daha önce sizlere duyurmuştuk. Sol elle tutulduğu zaman antenin kapanmasından dolayı çekiş gücü bir hayli zayıflayan iPhone 4 için tüketiciler, buna “ölüm tutuşu” ismini vermişler.

Engadget firması, Apple’ın internet sayfasındaki insan kaynaklarını tararken çok şaşırtıcı bir iş ilanıyla karşılaştı. 23 Haziran’da girilmiş olan bu ilanda “iPhone ve iPad için anten mühendisi aranıyor.” yazıyordu. Bu tarihi önemli kılan ise iPhone 4’ün anten probleminin insanlar arasında yaygınlaşmasının zamanına denk geliyor olması.

İlanın devamında ise; “Kablosuz taşınabilir aletler için radyasyon dalgalarını normal seviyeye getirmek anten sistem mimarisine karar vermek ve işlev kazandırmak” kelimeleri yer alıyor.

Bu ilanın aynısı Apple sitesinde Ocak ayında da yayınlanmıştı. Yani bu ilanın siteye konulmasının ve gerekli elemanı aramanın üç tane mantıklı açıklaması olabilir; ilki tamamen rastlantı olması, ikincisi Apple’in bu sorunla çok fazla derecede ilgilendiği, üçüncüsü ve en kuvvetli ihtimal olanı ise Apple’ın anten sorununu bu yılın başından beri bildiği fakat bu problemin üzerinde çok fazla durmadığı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.