Chrome OS Kimsesiz Kaldı

Gün geçtikçe büyük bir hızla yaygınlaşan Facebook’tan son günlerde Google’a önemli bir atak geldi : İşte internet devini çok şaşırtacak önemli karar…

Facebook, Google Chrome işletim sisteminin yaratılmasına önemli bir rol üstlenen ve liderlik ruhunu ve takım çalışmasını kazandıran isim olan Matthew Papakipos’u bünyesine kattı.

Matthew Parakipos bu transferi kendi Twitter sayfasına şu sözlerle duyurdu; “Google Chrome OS ve WebGL artık en üst seviyede bulunduğuna göre, yeni bir şeyler yaratmanın zamanı geldi. Bundan böyle Facebook için çalışacağım. Ortaya konan ürünü vede takım arkadaşlarımı seviyorum.”

Matthew P, 2007 senesinden bu yana Google adına çalışıyordu ve daha önceden de Nvidia ve Pakstream gibi önemli ve piyasada söz sahibi olan firmalarda yer aldı. Bunun yanı sıra Matthew’un Patent Enstitüsüne daha önceden 70 adet ürün için başvurduğu biliniyor. Yeni Facebook geliştiricisinin dünyanın sayılı üniversitelerinden ikisi olan Brown ve Stanford Üniversitelerinden çift diploması bulunuyor.

Matthew’un Facebook firmasında ne pozisyonda görev yapacağı henüz netlik kazanmış değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.