Google Nexus One Sevdasından Vazgeçti

Google firması tarafından büyük umutlar ile piyasaya sürülen fakat istenen satış rakamlarına ulaşamayan HTC bünyesinde üretilen Nexus One Google tarafından artık üretilmeyecek.

Google tarafından yapılan açıklamada Mayıs ayında kapanan Online mağazadan sonra bu aydan itibaren HTC tarafından Nexus One üretiminin durdurulacağı ve ABD pazarında artık ürünün satılmayacağı bildirildi.

Avrupa pazarında ise Vodafone ile sözleşme imzalayan firmanın bu nedenle Avrupa ve Asya ülkelerinde ürünleri piyasana çekmesi biraz zaman alacak.

Ürünlerin piyasadan çekilmesinden sonra dahi Google ürünler üzerinden desteğini çekmeyeceğini açıkladı. Bu sebeple güncellemeler yapılacak. Zaten Android işletim sisteminde her geçen gün ilerleme sağlanması güncelleme sıkıntısı çekilmeyeceğini de ortaya koyuyor.

Google firmasının Nexus One modelini Apple karşısında aldığı hezimet sonrası rafa kaldırdığı aşikâr. 1 milyon iPhone satıldığı dönemde sadece 135 Bin Nexus One satılması firmanın ürünü piyasadan çekmesinin en büyük etkeni. Ancak bu noktada 2007 yılında beri piyasada olan iPhone karşısında sanki biraz erken pes edilmiş gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.