Hızlı Şarjlar Yakında

Amerikan Enerji Bakanlığı tarafından üretilen bir teknolojiyle birlikte elektrikli arabaların karşılaştığı en büyük problemlerden birisi tarihe karışıyor, cep telefonu gibi elektronik cihazlar da bu en büyük sorunu bundan sonra geride bırakıyor.

Son zamanlarda uzun şarj zamanı yüzünden hibrit versiyonlar ön plandaydı fakat kullanılan yeni malzemelerle birlikte saatlerce şarj edilmesi beklenen cihazların devri kapanmak üzere.

Ticari olarak yeni kullanılmaya başlanan teknoloji sayesinde şu anda yaygın olarak kullanılan lityum-iyon pillere az miktarda grafin maddesi eklenmesiyle oluşuyor.

Yüksek kalite grafin olarak piyasaya sunulan malzemenin bilimsel ismi de VOR-X ve içerisine eklendiği bataryanın şarj süresini minumum seviyeye çekmesine rağmen bataryanın kapasitesinde hiçbir düşürme meydana getirmiyor. Princeton Üniversitesi profesörleri tarafından geliştirilen bu malzeme sayesinde bundan böyle sadece elektrikli arabaların yanı sıra, cep telefonları, laptop bilgisayarlar ve diğer taşınabilir cihazlar süper hızlı bir şekilde, birkaç dakika içinde şarj işlemini gerçekleştirebilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.