İphone 4’ün Yeni Sorunu

Kaliforniyada yaklaşık 20 sene önce kurulan bir hukuk bürosu, iPhone 4 satın alan tüketicileri Apple firmasına karşı örgütleyeceğe benziyor. Nedeni ise, piyasaya yeni çıkan iPhone 4’lerin az sinyal sorunlardan ibaret.

Sacramento eyaletinde kurulan Kershaw Cutter & Ratinoff avukatlık bürosu sinyalin az gelmesi sorununu yaşayan tüketicileri Apple’a karşı dava açıp, haklarını hukuki yöntemlerle aramaları gerektiğini açıkladı. Açıklamada ayrıca, “Eğer son zamanlarda sizde bir iPhone kullanıcısı olduysanız ve sinyal sorununuzun azlığından şikayet ediyorsanız, ya da birisiyle telefon konuşması yaparken görüşmeniz bir anda yarıda kalıyorsa, lütfen bizimle irtibata geçin.” sözleri yer aldı. KCR firması şu anda da oluşabilecek farklı iPhone 4 problemlerini bulmaya çalışıyor.

Aslında sinyal seviyesinin düşük olması hiçde önemsenmeyecek bir sorun değil. Özelliklede kişiler arasındaki duygusal, firmalar arası finansal konuşmalar gibi sırasında bir anda kesilen telefon, iş yapmaya çalıştığımız kişiden veya kız arkadaşınızdan bile ayrılmanıza neden olabilecek bir duruma yol açabiliyor.

Geçtiğimiz sene Ocak ayında, Apple firması yine buna benzeyen bir problem yüzünden, tüm iPod Nano kullanıcılarına yaklaşık 23 milyon dolar ödemek zorunda kalmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.