İphone Çaldı 15 Dakika Sonra Yakalandı

San Francisco eyaletinde meydana gelen olayda iPhone cihazını elinde bulunduran bir yazılım şirketinin elemanı o sırada test aşamasında bulunan bir uygulamayı deniyordu.

Cihazda denenen uygulama, yeni bir gerçek-zamanlı takip olanağı sunan bir uygulamaydı. Bu uygulama San Francisco eyaletinde kurulan ve son derece popüler olan Covia Labs tarafından çıkarılmıştı.

Şirkette üst düzey görev yapan David Han, uygulamanın bir müşteriye gösterilmesi sırasında isimi belirtilmeyen 24 yaşındaki bir bayan asistanı cep telefonuyla konuşmak için dışarıya çıktı.

Fakat Han ve ofiste bulunan müşterisi David Fonkalsrud cihazın nerede olduğunu gösteren bir izleme mekanizmasını incelerlerken, birden hızlı bir şekilde yer değiştirme hareketi görünce çok şaşırdılar.

Bu şaşkınlığın sebebi çok geçmeden anlaşıldı. Genç asistan elindeki cep telefonunu 31 yaşındaki Horatio Toure isimli bir hırsıza kaptırmıştı ve hırsız bisikletiyle olay yerinden hızla uzaklaşmıştı.

Olay yerine hemen polis çağırılmasından sonra yakalanan Toure ceza evine götürülürken, şirket çalışanları ise olayın tamamen tesadüf eseri bir şanssızlık olduğunu ve amacın hiçbir şekilde reklam yapmak olmadığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.