Lenovo’dan Apple’a Eleştiri

Önde gelen bilgisayar firmalarından biri olan Lenovo’dan Apple’ı çok kızdıracak sözler geldi. Lenovo’nun sahibi olan Liu Chuanzhi, Apple firmasının Çin sermayesinde çok önemli ve değerli fırsatları teker teker kaybettiğini ifade etti. Bunu nedeni olarak da Apple firmasının, Çin’de yaşayan insanların bir cep telefonundan ne gibi beklentileri olduğunu öğrenmediklerini ileri sürdü.

Liu Chuanzhi, Financial Times gazetesine verdiği röportajda, Apple firmasının, Çin sermayesinde Lenovo kadar geliştiğine ve popüler olmasına kadar rakipleri olamayacağını ve aralarında hiçbir şekilde rekabet olmayacağını söyledi.

Lenovo firması ise şu anda Çin’de %30 gibi önemli bir pazara sahip. Eğer bu hızda gelişmeye devam ederse önümüzdeki bir sene içerisinde dünyanın en popüler ve gelişmiş bilgisayar şirketi olacağından herkes emin.

Lenovo firmasının LePhone ismini verdiği ve 2010 senesinin ilk çeyreğinde piyasaya çıkan telefonları tamamen Çin halkının ihtiyaçlarına yönelik olarak düşünüldüğü için kısa süre içerisinde çok sayıda satmış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.