Molyneux Move’u Yorumladı

Herkesin bildiği popüler oyunlardan Black & White ve Fabla’nın yaratıcılarından biri olan Peter Molyneux, Playstation’ın Move versiyonu için Sony’i kızdıracak bazı sözler sarfetti. UGO televizyonu ile yapmış olduğu röportajda Molyneux, Nintendo firmasının çıkarmış olduğu Wii ile Playstation Move arasında epey bir benzerlik olduğunu vurguladı.

“Son günlerde Sony Move ve Nintendo Wii’yi birbirinden ayıramıyorum. Sony ve Nintendo firmalarının ikisininde bu konu hakkında söylecekleri çok söz olduğunu tahmin etsemde dışarıdan bakıldığında ikiside aynı gözüküyorlar.” diyen Molyneux, son günlerde bu konudan şikayetçi olan kişilerinde bir nevi sözcüsü oldu.

Sony firmasının belirttiğine göre Playstation Move, Nintendo Wii’den oldukça değişik çünkü hareketleri takip edebilmek için bir kamera yerleştirilmiş ve Wii’nin aksine sadece iki boyutlu olarak değil üç boyutlu olan hareketleride algılayabiliyor.

Molynuex, Microsoft firması içinde şu yorumları yapıyor; “ Microsoft gibi dev bir şirket için Nintendo Wii’nin kopyası gibi bir ürün yapmak çok bayağı olurdu ve bundan sonra üstünde biraz daha çalışıp daha önemli bir adım gerçekleştireceklerdir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.