OpenGL Sayesinde 3D Kolaylığı

Bundan böyle Open GL ile birlikte 3D her tarafta !

3D’nin gelişmesinde çok önemli bir pay sahibi olan OpenGL kendini geliştirerek tekrardan piyasaya girmeye hazırlanıyor. İşte yeni OpenGL.

En çok herkesin bildiği Quake 3 adlı FPS tarzındaki oyunuyla adından söz ettiren OpenGL, bundan böyle 3D denince de aklımıza ilk gelen şirketlerden biri olmuş konumda.

Khronos Grup firması tarafından tasarlanmış olan yeni 4.1 versiyonuysa, özellikle masaüstü bilgisayarlardan platformlara aktarımdaki güçlükleri yok ediyor. Akıllı telefonların birçoğu 3D için OpenGL’yi kullandığını düşünürsek, yeni OpenGL sayesinde 3 boyutlu bilgisayar oyunlarını bilgisayarlardan çok daha kolay bir işlemle birlikte mobil telefonlarımıza aktarabileceğiz.

Khronos Grup basın danışmanı olan Jonat Hirshonsa; “Geçmişe dönük bütün yazılımları da destekliyoruz” açıklamasını yaparak sistemlerine ne kadar güvendiğini belirtti. Bununla birlikte yapımcıların en yüksek seviye GPU’lara daha kolay girebilmelerine de imkan sağlayacaklarını da bildirdi. Bunun yanı sıra dünya genelinde OpenGL 4.1, neredeyse bütün değerlendirmelerden tam puan almayı başarabildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.