Oyunların Fiziksel Ya da Dijital Kopyası

Bir programı internetten ücretsiz olarak indirmek ya da cd satan yerlerden edinmek ? Siz bunlardan hangisini tercih ediyorsunuz ?

Eski, kutusundan kullanma klavuzundan tutun promosyon ürünlere kadar birçok şey çıkan oyunlardan vazgeçemiyorsanız ve internet üzerinden satın aldığınız dijital oyunlarda o heyecanı bulamıyorsanız, merak etmeyin bu konuda kesinlikle tek başınıza değilsiniz. Ipsos MediaCT isimli bir istatistik kurumu yaklaşık 1000 kişi üzerinde uyguladığı ankete göre, katılımcıların yaklaşık %60ı fiziksel kopyayı dijital kopyaya oranla daha çok kullanıyor.

Bu oranın yanı sıra %60lık kesim aynı zamanda gazetelerini ellerine alıp okumayı tercih ediyorken %40lık ve %50lik kesim film ve müziklerinin fiziksel kopyalarını daha çok seviyorlar. Ipsos MediaCT CEO’su olan Ian Bramley konu hakkında şu açıklamada bulunuyor; “Oyunların fiziksel kopyalarının uzun ve düzenli bir geçmişi bulunmakta. Ve insanların bu konudaki düşüncelerinin değişmesi bir hayli zor ve zaman alıcak gibi. Bazı kullanıcılar için de, bir dükkanın içerisinde gezip teker teker oyunları inceleyip satın almanın çok büyük bir önemi bulunmakta.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.